GUP - оренда і прокат
Скачайте наш додаток
ВсіОрендаНовини

В пошуках ялинки? Тоді сайт GUP.UA вам буде корисним – тут є великий вибір різдвяних дерев

11 груд 2020
  • Про різдвяну ялинку вперше згадується  в кінці Середньовіччя. Історики вважають,  що німецькі народи мали стародавній звичай –  йти на Новий рік в ліс, щоб прикрасити обрану ялинку кольоровими стрічками, свічками та солодощами. Згодом дерева почали рубати та приносити додому, щоб наповнити житло приємним запахом хвої, насолодитися красою дерева в теплі  разом з рідними. Ялинка ставилася на стіл, прикрашалася  свічками, фруктами та солодощами. Після хрещення німецького народу всі ці традиції святкування новорічних свят з ялинкою почали набувати християнського характеру.
  • Якщо бути точнішими, 1512 рік став початком історії  різдвяної ялинки. Того року ідейного натхненника німецьких протестантів Мартіна Лютера, вразила краса припорошеної снігом ялинки. Він захотів показати своїм дітям це диво. Люди й раніше приносили ялинки з лісу, але ставили їх у дворі, щоб колюча хвоя відлякувала від будинку чортів. Лютер же не захотів робити з ялинки пугало. Він поставив її в будинку, прикрасив солодощами, яблуками та ватяними пушинками. Пастор підвішував деревце під стелею, щоб діти могли насолоджуватися прикрасами і подарунками. Під час свята діти радісно зривали з підвішеного деревця солодощі, а ялинку в той же вечір викидали. У наступні роки вже почали ставити ялинку на підлогу, з'явилися спеціальні іграшки, щоб її прикрашати.
  • Зараз ми не можемо дозволити собі рубати дерева в лісі. Також не найкращим варіантом буде купувати штучне чи живе дерево. Штучні дерева виробляються в Тайвані та Китаї, при доставці в Україну кожна ялинка залишає значний вуглецевий слід.  Більша його частина продукується підприємствами, які виробляють ялинки. Carbon Trust стверджує, штучна ялинка, висота якої становить 2 метри, залишає 40 кг CO2, а жива – 16 кг. Якщо користуватися штучною ялинкою від 10 до 20 років, природа отримає максимальну користь, але  в середньому люди позбавляються старої ялинки раніше. Як же бути в такому випадку? Вихід є – оренда! Навіщо купувати штучну ялинку, а потім  викидати її через пару років на смітник, якщо можна орендувати. У вас кожний рік нова красива ялинка, а природа при цьому не страждає.