GUP - оренда і прокат
Скачайте наш додаток
ВсіОрендаНовини

Що змінить пандемія для багатьох країн: від бізнесу до гігієни

06 трав 2020

Світовий розмах пандемії довів, що деякі надважливі функції діяльності людини були поза увагою в зв’язку з гонкою економічних перемог та прибутків. Теперішній стан людства однозначно змінить відомі звички та функції бізнесу, який зазнає суттєвих змін.  Саме тому ми вирішили подумати та звернути увагу на ті речі, які стали тепер невід’ємними, і на ті, які поступово вийшли з поля зору та можливості діяльності.

 

Мити руки – це тепер норма, обов’язок і закон!

Якщо раніше ця порада залишалася винятково дитячою згадкою, що мити руки потрібно перед їжею та після туалету, то пандемія довела зворотнє правило. Відтепер ознакою хорошого тону стане миття рук перед відвідуванням масового скупчення людей за допомогою санітайзера чи геля для дезінфекції. Більшість закладів громадського харчування, громадського транспорту, будівель адміністративного значення органів влади, охорони здоров’я будуть ставити антисептики на кожному кроці. Бо ж інакше  — буде штраф у значній сумі для підприємства, так і для будь-якої звичайної сім’ї. Тому мийте руки та запасайтеся антисептиками!

 

 

Бізнес робитиме ставку на індивідуального клієнта, доставку та передзамовлення

Величезна модель бізнесу 21-го сторіччя, як показала пандемія, має суттєві недоліки. Обравши політику масового споживача або конс'юмеризму, великі компанії та розробники товарів та послуг вперто ігнорували клієнтські побажання. Адже стандартизація певного типу товарів дозволяє не витрачати зайвий об’єм коштів. В часи пандемії та після неї, бізнес особливо розраховує на доставку та передзамовлення як на одне з ключових джерел надходження фінансів. Тепер виробники мають задуматися над розширенням асортиментів та послуг, збільшуючи варіативність, а значить збільшуючи свої витрати. Це спровокує перегляд корпоративної політики в багатьох компаніях, деяких – змусить змінити правила гри, деяких – змінити галузі діяльності, а хтось вже не відновить свою діяльність.

 

Інтернет речей та онлайн-конференції стануть буденним явищем

У зв’язку зі світовою пандемією, кількість використання додатків для інтернет-спілкування та замовлень стали плацдармом для фінансового стрибка багатьох стартапів. Відтепер компанії можуть скорочувати видатки завдяки зменшенню кількості польотів, економії на готелях, ресторанах та квитках. Зменшаться необґрунтовані витрати на непотрібні галузі та проекти, які тільки викачували кошти. Однак зворотна сторона цих змін теж буде значною. Руйнування мікроклімату серед бізнесменів сильно вплине на працівників, обслуговувальний клас та адміністративну частину закладів рекреаційно-туристичного, громадського та приватного секторів.

 

Онлайн-платежі та поступова відмова від готівки

Пандемія показала, що гроші, котрі можуть переносити збудник захворювання, поступово мають відійти з арени на фінансових ринках. Практика зміни платежів та оплат в електронний простір дозволяють мінімізувати величезну кількість заражень, збільшить прозорість надходжень коштів громадян, дозволить проводити оплати податків та штрафів у законний спосіб.

 

Це – далеко не всі ознаки, які варто та потрібно виділити в теперішній час. Однак нагадаємо просту істину: часи криз та викликів мають не тільки проблеми, але й нові можливості. Країнам, компаніям та громадянам доведеться змінити свою усталену поведінку та звички задля того, щоби вберегти себе та призвичаїтися до нових правил гри. Це буде непросто, однак саме зміни можуть стати запорукою нового витку розвитку науки, техніки, біології, медицини, суспільно-політичних та фінансово-економічних процесів.

 

Тому бережіть себе та мийте руки!