У 1988 році американською Асоціацією комп'ютерного обладнання 30 листопада було оголошене міжнародним Днем захисту інформації. Саме цей рік відомий першою масовою епідемією хробака, якого назвали «в честь» його творця – Роберта Теппена Моріса.
Розглянемо правила.
- Адреса сайту має починатися з «https: //», поруч з нею має бути намальований закритий замок.
- Заведіть окрему віртуальну карту для платежів в Інтернеті.
- Увімкніть у своєму банку СМС-інформування про всі операції по картах і рахунках. Ви зможете швидко помітити, що сторонні особи здійснюють операції через ваш рахунок, і заблокувати його.
- Не надсилайте конфіденційну інформацію – номер банківської картки, ПІН-код, паспортні дані через месенджери. Листи зі сканами документів видаляйте відразу після надсилання або отримання, не треба зберігати їх на пошті.
- Якщо заходите в соцмережу або пошту з чужого комп'ютера, не забудьте розлогінитися.
- Не довіряйте неперевіреними Wi-Fi з'єднанням, які просять у вас ввести пароль. Найчастіше саме такі мережі зловмисники використовують, щоб отримати особисті дані користувачів.
- Не заходьте в онлайн-банки та інші важливі сервіси через загальнодоступні Wi-Fi мережі в кафе або на вулиці, краще скористайтеся мобільним інтернетом.
- Створіть декілька облікових записів електронної пошти: особиста, робоча і розважальна (для підписок і сервісів).
- Встановіть і оновлюйте антивірусні програми. Застарілі версії не гарантують захист від шкідливого ПЗ. Щодня у світі з'являються нові віруси, тому антивірусу потрібно якомога частіше отримувати інформацію про методи боротьби з ними.
- Не натискайте на посилання, отримані в повідомленнях від незнайомих людей – це перевірений спосіб потрапити на гачок кібершахраїв та інфікувати свій пристрій вірусами.
- Не завантажуйте невідомі файли, особливо з розширенням .exe.
- Вимкніть Сірі на айфоні. Найімовірніше, ви нею не користуєтеся, а от шахраї вже навчилися виводити гроші через інтернет-банк за допомогою голосових команд.