GUP - оренда і прокат
Скачайте наш додаток
ВсіОрендаНовини

Сьогодні міжнародний День захисту інформації, тож ми підготували для вас 12 правил безпеки в Інтернеті.

30 Nov 2020

У 1988 році американською Асоціацією комп'ютерного обладнання 30 листопада було оголошене міжнародним Днем  захисту інформації. Саме цей рік відомий першою масовою епідемією хробака, якого назвали «в честь» його творця –  Роберта Теппена Моріса.

Розглянемо правила.

 1. Адреса сайту має починатися з «https: //», поруч  з нею має бути намальований закритий замок.
 2. Заведіть окрему віртуальну карту для платежів в Інтернеті.
 3. Увімкніть у своєму банку СМС-інформування про всі операції по картах і рахунках. Ви зможете швидко помітити, що сторонні особи здійснюють операції через ваш рахунок, і заблокувати його.
 4. Не надсилайте конфіденційну інформацію – номер банківської картки, ПІН-код, паспортні дані через месенджери. Листи зі сканами документів видаляйте відразу після надсилання або отримання, не треба зберігати їх на пошті.
 5. Якщо заходите в соцмережу або пошту з чужого комп'ютера, не забудьте розлогінитися.
 6. Не довіряйте неперевіреними Wi-Fi  з'єднанням, які просять у вас ввести пароль. Найчастіше саме такі мережі зловмисники використовують, щоб отримати особисті дані користувачів.
 7. Не заходьте в онлайн-банки та інші важливі сервіси через загальнодоступні Wi-Fi мережі в кафе або на вулиці, краще скористайтеся мобільним інтернетом.
 8. Створіть декілька облікових записів електронної пошти: особиста, робоча і розважальна (для підписок і сервісів).
 9. Встановіть і оновлюйте антивірусні програми. Застарілі версії не гарантують захист від шкідливого ПЗ. Щодня у світі з'являються нові віруси, тому антивірусу потрібно якомога частіше отримувати інформацію про методи боротьби з ними.
 10. Не натискайте на посилання, отримані в повідомленнях від незнайомих людей – це перевірений спосіб потрапити на гачок кібершахраїв та інфікувати свій пристрій вірусами.
 11. Не завантажуйте невідомі файли, особливо з розширенням .exe.
 12. Вимкніть Сірі на айфоні. Найімовірніше, ви нею не користуєтеся, а от шахраї вже навчилися виводити гроші через інтернет-банк за допомогою голосових команд.